Jak tu trafić? Chyba nie każdy do końca wie, że...

...jest blisko z Wrocławia, łatwo i szybko na wiele sposobów :)

- Ze stolicy Dolnego Śląska, jeśli nie posiadacie własnego samochodu, wystarczy wsiąść w pociąg Kolei Dolnośląskich aby w nieco ponad godzinę dostać się pod same Góry Sowie. Od całkiem niedawna została reaktywowana linia kolejowa prowadząca prosto do Bielawy. Utworzono tam dwie stacje - Bielawa Zachodnia, Bielawa Centralna (w planach jest pociągniecie starej nitki kolejowej jeszcze dalej, aż do Srebrnej Góry). Stamtąd można już wykorzystać komunikację miejską lub jak kto woli pieszo bądź rowerem (który można wpakować śmiało do pociągu) dostać się do Jeziora Bielawskiego lub na Leśny Dworek gdzie zaczynają się pierwsze szlaki turystyczne.

Poniżej zimowy rozkład jazdy KD:

https://dsdik.wroc.pl/koleje/aktualny-rozkad-jazdy.html 

 - samochód osobowy - aktualnie większość z nas taki rodzaj transportu preferuje, czy to z rodziną, samemu czy ze znajomymi... jest najwygodniej. Z Wrocławia wybieramy trasę, popularną "ósemkę" (droga krajowa nr8 /E67) w kierunku Kłodzka. W miejscowości Łagiewniki odbijamy w prawo. Trasa prowadzi nas do Dzierżoniowa - miasto powiatowe i zarazem gospodarz Gór Sowich. Stąd już od nas zależy czy chcemy wybrać się na:

a) Przełęcz Walimską lub Przełęcz Jugowską (kierunek Pieszyce a dalej Kamionki lub Rościszów)

 https://goo.gl/maps/b9GdcMnwp8BgeEgZ6

 

 

https://goo.gl/maps/Qncs6gu7g7F7omMNA

 

b) czy może Przełęcz Woliborską (kierunek Bielawa, a dalej Jodłownik, Wolibórz)

https://goo.gl/maps/ghT3h4qH6tAFvift9 

 

c) bądź Przełęcz Srebrną (kierunek Bielawa, a dalej Ostroszowice, Jemna, Srebrna Góra)

https://goo.gl/maps/1ki3gVoj7mYZpGGw5

 

 - Komunikacja autobusowa - kolejna opcja i chyba najmniej wygodna, tzw. "PKS". Tutaj start z ul.Suchej we Wrocławiu (przy Dworcu PKP).

Rozkład jazdy: https://www.uslugi-autokarowe.com.pl/rozklad-jazdy 

 

Jak widzicie, dostać się tutaj to nie problem. Można również wybrać trasy alternatywne, zahaczając po drodze np. o Sobótkę i Ślężański Park Krajobrazowy lub Kamieniec Ząbkowicki i Pałac Marianny Orańskiej ale... skupmy się na Sowiogórskich atrakcja gdyż jest ich naprawdę wiele :)

 

Warto wspomnieć o fakcie bezpieczeństwa i dostosowania do oznakowania dróg. Mało kto o tym wspomina oficjalnie ale w sezonie letnim jak i zimowy zwłaszcza w niedzielę, na przełęczach pojawia się duża ilość turystów przyjeżdżających własnymi samochodami. Niestety miejsc parkingowych nie jest dużo i czasami trzeba pozostawić auto wzdłuż drogi. Prosimy aby robić to z głową i parkować pojazdy po jednej stronie drogi tak aby nie tamować ruchu.

SOWIE DOŁY

Sowie Doły - mroczne i tajemnicze miejsca w Górach Sowich. Nazwa inspirowana fikcyjną miejscowością, w której toczy się akcja serialu "Znaki".

Znajdź nas również na Facebooku oraz Instagramie:
 

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda

Top
Strona wykorzystuje pliki cookie. Więcej informacji na temat korzystania z plików cookie znajduje się w regulaminie. More details…